Gdzie można bezpiecznie kibicować rodzinnie, czyli co jeśli nie piłka nożna?

Piłka nożna jest szczególnym sportem. Dyscyplina ta przyciąga przed ekrany telewizorów mnóstwo amatorów, którzy chcą oglądać mecze z udziałem swoich ulubionych drużyn. Jednak nie każdy lubi piłkę nożną. Jakie jeszcze sporty sprawdzą się doskonale podczas rodzinnego kibicowania?

Kibicowanie rodzinnie - Vocs.plJak nie piłka nożna, to co?

Wbrew pozorom wybór jest naprawdę wielki. O naszej genialnej piłce ręcznej chyba nie trzeba nikomu przypominać. Mecze reprezentacji naszych szczypiornistów cieszą się równie dużą popularnością. Sukcesy drużyny sprawiają, że mecze piłki ręcznej stają się tak samo popularne jak piłki nożnej. Jednak należy pamiętać, że możliwości kibicowania nie kończą się wyłącznie na meczach piłki ręcznej lub nożnej. Do rodzinnego kibicowania zachęcić może również koszykówka, która w naszym kraju zyskuje coraz więcej miłośników.

A może trochę inaczej?

Z roku na rok można zauważyć trend, zgodnie z którą wzrasta zainteresowanie również innymi, niekoniecznie związanymi z piłką wszelaką sportami. Ogromne znaczenie w rodzinnym kibicowaniu zyskuje np. żużel. Są to zawody motocyklowe, w których motocykliści ścigają się na zamkniętym obiekcie. Tor jazdy zbliżony jest do owalu, a podłoże zrobione jest żużlem. Motocykle, które są wykorzystywane w tej dyscyplinie różnią się od klasycznych maszyn. Nie posiadają one ani skrzyni biegów ani hamulców. W Polsce miłośnicy nazywają żużel także czarnym sportem. Nazwa ta pochodzi z czasów kiedy nawierzchnia torów wyścigowych wysypywana była tylko czarnym żużlem. Obecnie został on zastąpiony na dedykowane mieszanki sypkie, w których bazą jest sjenit lub granit.