Na czym polega endermologia?

Na czym polega endermologia? - Vocs.plKażda kobieta pragnie stawać się jak najładniejsza. Starają się to jednakże wypracować na niezliczoną ilość sposobów. Niektóre poddają się niełatwym operacjom plastycznym, kolejne próbują domowych sposobów, a jeszcze inne nietrudnych zabiegów takich jak właśnie.

Endermologia to nic innego jak rodzaj masażu, przeprowadzanego mechanicznie, co pozwala zwiększyć siłę nacisku. Właśnie dzięki temu, zabiegi te są tak skuteczne. Nacisk oddziałuje na tkankę łączną, co pozwala wygładzić skórę, pozbyć się cellulitu, rozluźnia mięśnie, a nawet wygładza rozstępy i blizny. To właśnie od ich likwidacji rozpoczęła się ta specjalizacja.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Proceder sterowany jest komputerowo. Osoba poddawana zabiegowi przechodzi go w odpowiednim, przylegającym do ciała kombinezonie, który stopuje styczność głowicy złożonej z dwóch rolek masująco-ssących z gołym ciałem i ochrania tym samym skórę przed niewykluczonymi uszkodzeniami oraz zapewnia o wiele lepszy poślizg rolkom.

Korzyści z endermologii

Osoba wykonująca zabieg prowadzi maszynkę złożoną z dwóch rolek masująco-ssących, która dzięki podciśnieniu powoduje pojawienie się fałdy skórnej. Przez to ciało przybiera wygląd fali, zwijanej dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz przy pomocy wałków. Stymuluje to tkankę łączną, przez co zabieg oddziałuje na głębokie warstwy ciała i jest skuteczniejszy od metod przeciw cellulitowi, czy zeszpeceniom. Wałki mocno ugniatają skórę w przeróżnych stronach, co pobudza krążenie krwi i metabolizm.

Dodatkowo masaż pełni również funkcję masażu limfatycznego, przez co w trakcie trwania zabiegu na skutek pobudzonego układu limfatycznego z organizmu usuwane są toksyny i tłuszcze, a dodatkowo zaczęta zostaje rozpoczęte produkowanie elastyny i kolagenu, co poprawia elastyczność ciała.

Masaż taki trwa około trzydzieści minut, a żeby efekty były zadowalające trzeba ciągu kilkunastu masaży. Rekomenduje się stosować zabiegi równolegle z odpowiednim dla ciała sposobem odżywiania oraz uprawianiem sportu, a dla większego oczyszczenia organizmu z toksyn – wypijania minimum 2l wody codziennie. Jeden masaż to koszt sto pięćdziesiąt – trzysta złotych zależnie od tego czy kombinezon jest w cenie czy nie, oraz od tego, czy rezerwujemy serię masaży, czy pojedynczy zabieg).

Stanowczo poleca się skorzystać z takiego masażu chociażby by sprawdzić jak po tym będziemy się czuli. Najlepiej w salonie proponującym masaże z wykorzystaniem przyrządu LPG, alliance – najznakomitszego i najbardziej nowoczesnego z istniejących.

Endermologia – niebezpieczeństwa

Pomimo wielu plusów masaży, istnieją też ograniczenia w stosunku do ich wykonywania. zaliczają się do nich na przykład ciąża karmienie piersią, czas pięciu miesięcy od porodu i nawet do ośmiu po cięciu cesarskim, skłonności do żylaków i naczyniaków, silny stan chorobowy, czynny nowotwór, zapalenie żył, rak skóry, albo zabiegi złuszczające zewnętrzną warstwę skóry. bardziej szczegółowych informacji o przeciwwskazaniach należy szukać na witrynach salonów proponujących te zabiegi. Przedstawiamy Państwu przykład strony internetowej salonu oferującego zabiegi endermologii: https://www.mindful.org.pl/endermologia-lpg-alliance-katowice.

Podsumowując Endermologia jest najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami i obwisłą skórą. Dodatkowo jest ogólnodostępna niedroga w porównaniu z innymi zabiegami walczącymi z podobnymi przypadłościami, oraz nie powoduje niedogodności dla osoby poddającej się zabiegowi, takich jak obolałość czy konieczność rekonwalescencji.