Samodzielne wykonanie balustrad. Gdzie kupić materiały?

Balustrady są to specjalne zabezpieczenia, które montuje się na schodach, balkonach czy tarasach. Umieszczane są na krawędzi, zabezpieczając przed wypadnięciem, a przy okazji pełnią również funkcję ozdobną.

Samodzielne wykonanie balustrad - Vocs.plRodzaje balustrad

Rozróżnia się kilka rodzajów balustrad. Od balustrad pełnych, które są wykonane całkowicie np. z cegieł bądź betonu, a na ich szczycie umieszczone są specjalne parapety lub poręcze. Innym rodzajem są balustrady z pionowych elementów, tzw. tralek. Są one wykonane głównie z drewna, kamienia lub betonu oraz metalu. Elementy pionowe są w sposób nieruchomy połączone z stelażem na dole i poręczą na górze. Ostatnim typem balustrad są konstrukcje wykorzystujące słupki pionowe. Taka konstrukcja pozwala na instalację różnego typu materiałów pomiędzy tymi słupkami.

Zlecić fachowcom czy robić samodzielnie?

Sporo osób zastanawia się czy balustrady w domu robić samodzielnie czy powierzyć ich wykonanie fachowcom. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj balustrady wybierzemy, gdzie ona ma zostać zamontowana, ale kluczowe są też nasze umiejętności oraz wiedza. Warto pamiętać, że aby wykonać balustradę trzeba mieć również odpowiednie narzędzia. Pozostawienie pracy fachowcom jest na pewno doskonałym wyborem gdy chcemy, żeby praca została wykonana szybko, sprawnie i zawodowo. Jednak usługi firmy wiążą się z dużo większymi nakładami finansowymi. Dlatego też alternatywą może być samodzielne wykonanie takiej balustrady. W takim przypadku odpadają nam koszt związane z robocizną. Pozostanie wyłącznie koszt materiałów, z jakich chcemy balustradę wykonać. Warto zorientować się czy w naszej okolicy jest hurtownia wyrobów ze stali nierdzewnej – http://www.stalnierdzewna.biz.pl. Zakupy w hurtowni mają sporo atutów, wśród których wymienić można duży wybór oraz niższą cenę niż w sklepach.