Ubezpieczenie AC – czy warto kupować dla starszych aut?

Samochody w Polsce podlegają przymusowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz auta bez względu na markę czy wiek pojazdu musi posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AC - Vocs.plUbezpieczenie AC

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dodatkowych. Oznacza to, że nie jest ono obligatoryjne tak jak jest to w przypadku OC. Mając AC nie musimy martwić się gdy coś podzieje się z naszym autem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w zdarzeniu drogowym, którego jesteśmy sprawcą ucierpi również nasze auto wówczas jeśli nie posiadamy AC to będziemy musieli zreperować auto na własny koszt. AC pozwala uniknąć takich kosztów, gdyż wówczas koszty naprawy zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie wszystkie atuty posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz pojazd także od kradzieży.

Kiedy wykupić AC?

Zauważa się modę, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla nowych modeli samochodów. Im starsze samochód tym rzadziej właściciele decydują się na AC dla swojego samochodu. Skąd taka zależność? Starsze auta są warte mniej niż ich odpowiedniki nowe stąd ich właściciele tłumaczą, że nie kalkuluje im się wydawanie dodatkowych funduszy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka nie obowiązkowa polisa może się nam przydać, ponieważ nie wiadomo czy nasze samochód nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie otrzemy stojącego obok samochodu. Firmy ubezpieczeniowe opracowują oferty przygotowane specjalnie dla właścicieli starszych aut. Są to ofert, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują dedykowane pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wówczas często pakiet ograniczona jest do kilku zapisanych w umowie zdarzeń.