Zakup samochodu używanego z gwarancją prawną. Gdzie?

Nowy samochód to przez wiele osób symptom bogactwa. Nie każdego bowiem stać na zakup samochodu bezpośrednio z salonu. Alternatywą jest zakup samochodu używanego.

Jak szukać, żeby nie stracić?

Zakup samochodu używanego - Vocs.plPrzeciwnicy kupowania aut używanych wskazują, że podstawową problemem takich transakcji jest nieznana rzetelna historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można natknąć się na nieuczciwych handlarzy, którzy nie są w porządku i chcą sprzedać nam samochód nie do końca sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą chcą ukryć. Aby uniknąć taki podejrzanych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od osoby fizycznej obarczone jest ryzykiem i jeżeli nie mamy rzetelnej wiedzy co należy sprawdzić, warto wówczas skorzystać z pomocy osoby znajomej, która w naszym imieniu oglądnie samochód oraz oceni jego realny stan.

Zakup z gwarancją

Można także wybrać alternatywną opcję. A dokładniej udać się do komisu samochodowego – http://auto-bzyk.com.pl. Niestety i tutaj zdarzają się nieuczciwi handlowcy. Jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeśli kupimy auto w komisie, mamy pewne przywileje wynikające z gwarancji. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno samochody własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do czasu ich sprzedania. Bez względu na to, jeśli komis to strona uczestnicząca w procesie kupna- sprzedaży, odpowiada on za udzielenie zabezpieczenia praw kupującego. Ważne są tu kwestie związane z faktem czy osoba kupująca jest osobą fizyczną czy przedsiębiorcą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Wiążą wówczas inne podstawy prawne, jakie regulują szczegóły zabezpieczenia.